Σάββατο 16 Απριλίου 2011

Ο παλίος είναι αλλιώς, αλλά κι ο νέος είναι ωραίος

Xρώσταμε μια αναφορά στον αγώνα Dundee - Stirling Albion, ο οποίος έληξε 1-1 και ανέδειξε το ταλέντο του Leighton McIntosh. Δεν ξέρουμε αν θα την παραδώσουμε, έστω και ετεροχρονισμένα. Ο "μικρός" όμως έκανε και σήμερα το θαύμα του στον αγώνα με την Greenock Morton και βοήθησε την ομάδα να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς σκοράροντας δύο (!!!) τέρματα, στο 6o και 75o λεπτό αντίστοιχα. Στο ενδιάμεσο ένα τέρμα από τον Gary Harkins (ο "παλίος") στο 42ο λεπτό είχε δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας. Ο αγώνας δεν ήταν εύκολος, αλλά το γεγονός ότι μετά από επτά συνεχείς αγώνες σκοράραμε πρώτοι βοήθησε την ψυχολογία των παικτών και είχαν εκπληκτική απόδοση στο Cappielow Park. Οι έντεκα που παρατάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο ήταν οι Douglas, Irvine, Lockwood, O'Donnell, Mckeown, Weston, Riley, Harkins, McΙntosh, Benedictus και Forsyth, ενώ στον πάγκο βρέθηκαν οι Rennie, Bartlett, Webster (αντικατέστησε τον Benedictus), Tulleth και Gibson. Να σημειώσουμε ότι το τέρμα της Morton επετεύχθη από τον O'Brien στο 66ο λέπτο.